thumb

800 członków Polish National Team

by TomaszPawel

27 lipca 2013r., do naszego zespołu dołączył 800tny członek: h1nd1bh4sh4. Gratulujemy wyboru zespołu oraz nicka

thumb

Aktualna pozycja PNT

by TomaszPawel

Jest 10 kwietnia 2013r. Polish National Team zajmuje 1 miejsce w Polsce, oraz 5 w rankingu globalnym. Drużyna liczy 755 członków z czego aktywnych jest 162. RAC drużyny to 71 181 200 punktów dziennie. Oto pierwsza setka uczestników aktualnie generujących największą liczbę punktów: Robert7NBI ..:: Thor ::.. SzB 3Rni cze_siek [...]

thumb

#1 w Polsce dla Polish National Team.

by LukaszST

Dnia 9 kwietnia 2012 roku zespół Polish National Team zdobywa #1 miejsce w Polsce. Do tego osiągnięcia przyczyniło się aż 588 osób.

thumb

Polish National Team zajmuje pierwsze miejsce na świecie w dziennych aktualizacjach!!!

by LukaszST

Co tu dużo pisać… Wystarczy obrazek i rozwieją się wszystkie wątpliwości.

BOINC fraktal CollatzConjecture

Collatz Conjecture nowa aplikacja dla MAC OS X

by TomaszPawel

Project Collatz Conjecture opublikował nową wersję aplikacji dla MAC OS X działającą z wykorzystaniem OpenCL. Wersja 3.06 naprawia problem z  zapisywaniem stanu przetwarzania doświadczanym na poprzedniej wersji aplikacji.

gpugrid_logo

GPUGRID wprowadza system odznak.

by LukaszST

Pewnie znacie system odznak z projektów takich jak: PrimeGrid, Yoyo@home albo WCG. GPUGRID ogłosił, że w przyszłym tygodniu odbędzie się finalne dodawanie odznak do projektu. Będą dwa rodzaje odznak: „zwykła” dla każdego znana z wyżej wymienionych projektów zmieniająca się od uzyskanych kredytów, oraz uwaga druga, która będzie zależna od udziału [...]

cern

Co porusza się szybciej od światła?

by TomaszPawel

Dyrektor Badań  CERN Sergio Bertolucci oznajmił, iż dokonano pomiaru wskazującego, że cząstki neutrino potrafią podróżować szybciej niż światło – szybciej o 20 części miliona! CERN Informacja Artykuł

2slonca

Planeta o dwóch słońcach

by TomaszPawel

Nasa potwierdza istnienie planety o dwóch słońcach!

AQUA@home

Comments: Komentarze są wyłączone
AQUA@HOME – przyszłość jest za rogiem!

Projekt można liczyć tylko na wielordzeniowych CPU. Prędkość przeliczania danych w systemach 64bitowych jest około 60% większa niż w systemach 32-bitowych.

AQUA@home – Adiabatic QUantum Algorithms – jest projektem badawczym którego celem jest wkskazanie wydajności nadprzewodzących adiabatycznych komputerów kwantowych w obliczeniach różnych trudnych problemów, od materiałoznawstwa do uczenia maszynowego. Projekt używa podłączone do internetu komputery by wesprzeć projektowanie i analizę algorytmów komputerów kwantowych, przy użyciu technik Quantum Monte Carlo.

Biała księga firmy D-Wave Systems Inc. która prowadzi projekt Aqua @ home.

Projekt jest wyjątkowy z technologicznego punktu widzenia, gdyż jako jedyny w BOINC korzysta z procesorów wielordzeniowych przy przeliczaniu 1 próbki. Oznacza to, że np. na procesorze wielordzeniowym aplikacja projektu wykorzysta poprzez wielowątkowość wszystkie rdzenie do przeliczenia 1 próbki danych. Inne projekty, na procesorze np. 4 rdzeniowym odpalają 4 aplikacje na każdym rdzeniu liczące osobno każdą z 4 próbek.

Strona projektu Strona drużyny w projekcie

PROJEKT ZAKOŃCZONY


Welcome , today is środa, 20 czerwca 2018