thumb

800 członków Polish National Team

by TomaszPawel

27 lipca 2013r., do naszego zespołu dołączył 800tny członek: h1nd1bh4sh4. Gratulujemy wyboru zespołu oraz nicka

thumb

Aktualna pozycja PNT

by TomaszPawel

Jest 10 kwietnia 2013r. Polish National Team zajmuje 1 miejsce w Polsce, oraz 5 w rankingu globalnym. Drużyna liczy 755 członków z czego aktywnych jest 162. RAC drużyny to 71 181 200 punktów dziennie. Oto pierwsza setka uczestników aktualnie generujących największą liczbę punktów: Robert7NBI ..:: Thor ::.. SzB 3Rni cze_siek [...]

thumb

#1 w Polsce dla Polish National Team.

by LukaszST

Dnia 9 kwietnia 2012 roku zespół Polish National Team zdobywa #1 miejsce w Polsce. Do tego osiągnięcia przyczyniło się aż 588 osób.

thumb

Polish National Team zajmuje pierwsze miejsce na świecie w dziennych aktualizacjach!!!

by LukaszST

Co tu dużo pisać… Wystarczy obrazek i rozwieją się wszystkie wątpliwości.

BOINC fraktal CollatzConjecture

Collatz Conjecture nowa aplikacja dla MAC OS X

by TomaszPawel

Project Collatz Conjecture opublikował nową wersję aplikacji dla MAC OS X działającą z wykorzystaniem OpenCL. Wersja 3.06 naprawia problem z  zapisywaniem stanu przetwarzania doświadczanym na poprzedniej wersji aplikacji.

gpugrid_logo

GPUGRID wprowadza system odznak.

by LukaszST

Pewnie znacie system odznak z projektów takich jak: PrimeGrid, Yoyo@home albo WCG. GPUGRID ogłosił, że w przyszłym tygodniu odbędzie się finalne dodawanie odznak do projektu. Będą dwa rodzaje odznak: „zwykła” dla każdego znana z wyżej wymienionych projektów zmieniająca się od uzyskanych kredytów, oraz uwaga druga, która będzie zależna od udziału [...]

cern

Co porusza się szybciej od światła?

by TomaszPawel

Dyrektor Badań  CERN Sergio Bertolucci oznajmił, iż dokonano pomiaru wskazującego, że cząstki neutrino potrafią podróżować szybciej niż światło – szybciej o 20 części miliona! CERN Informacja Artykuł

2slonca

Planeta o dwóch słońcach

by TomaszPawel

Nasa potwierdza istnienie planety o dwóch słońcach!

GPUGRID

Comments: Komentarze są wyłączone

 

BOINC GPUGRID LOGO

Projekt można liczyć na kartach graficznych nVidii.

GPUGRID to nowoczesny projekt na platformie BOINC wykorzystujący CUDA firmy nVidia do symulacji molekularnych. Jego innowacyjność technologiczna wynikająca z posługiwania się aplikacją wykorzystującą zarówno PS3 jak i nVidia GPU pozwala na osiąganie szybkości obliczeń do tej pory niedostępnych przy użyciu CPU. Ta moc jest wykorzystywana do zrozumienia interakcji jakie mogą zachodzić pomiędzy proteinami.

 

BOINC CPU vs GPU

Jak widać, mimo iż CPU jest najbardziej uniwersalne i nadaje się do różnych zastosowań, to GPU dysponuje największą mocą obliczeniową. Jednak obliczenia na GPU nie sprawdzają się we wszystkich zastosowaniach, a tylko w takich w których jednostki logiczne mogą wykonywać stosunkowo proste obliczeni. I mimo iż poszczególne rdzenie GPU same w sobie są wolne to w połączeniu w cały układ tworzą nieprzeciętną moc obliczeniową. GPU idealnie nadają się do obliczeń rozproszonych w projekcie GPUGRID, gdyż symulowanie interakcji pomiędzy molekułami jest łatwo dzielne na wiele mniejszych zadań.

Oto dwie przykładowe próbki: pierwsza liczona za pośrednictwem PS3, druga za pośrednictwem GTX280. Próbka poniżej jest również liczona za pośrednictwem GTX280, jest jednak nieporównanie bardziej skomplikowana.

 

 

hERG
BOINC GPUGRID

Strona projektu Strona drużyny w projekcie


Welcome , today is środa, 20 czerwca 2018