Close Print

GPUGRID

Comments: Komentarze są wyłączone

 

BOINC GPUGRID LOGO

Projekt można liczyć na kartach graficznych nVidii.

GPUGRID to nowoczesny projekt na platformie BOINC wykorzystujący CUDA firmy nVidia do symulacji molekularnych. Jego innowacyjność technologiczna wynikająca z posługiwania się aplikacją wykorzystującą zarówno PS3 jak i nVidia GPU pozwala na osiąganie szybkości obliczeń do tej pory niedostępnych przy użyciu CPU. Ta moc jest wykorzystywana do zrozumienia interakcji jakie mogą zachodzić pomiędzy proteinami.

 

BOINC CPU vs GPU

Jak widać, mimo iż CPU jest najbardziej uniwersalne i nadaje się do różnych zastosowań, to GPU dysponuje największą mocą obliczeniową. Jednak obliczenia na GPU nie sprawdzają się we wszystkich zastosowaniach, a tylko w takich w których jednostki logiczne mogą wykonywać stosunkowo proste obliczeni. I mimo iż poszczególne rdzenie GPU same w sobie są wolne to w połączeniu w cały układ tworzą nieprzeciętną moc obliczeniową. GPU idealnie nadają się do obliczeń rozproszonych w projekcie GPUGRID, gdyż symulowanie interakcji pomiędzy molekułami jest łatwo dzielne na wiele mniejszych zadań.

Oto dwie przykładowe próbki: pierwsza liczona za pośrednictwem PS3, druga za pośrednictwem GTX280. Próbka poniżej jest również liczona za pośrednictwem GTX280, jest jednak nieporównanie bardziej skomplikowana.

 

 

hERG
BOINC GPUGRID

Strona projektu Strona drużyny w projekcie


Welcome , today is środa, 18 lipca 2018