thumb

800 członków Polish National Team

by TomaszPawel

27 lipca 2013r., do naszego zespołu dołączył 800tny członek: h1nd1bh4sh4. Gratulujemy wyboru zespołu oraz nicka

thumb

Aktualna pozycja PNT

by TomaszPawel

Jest 10 kwietnia 2013r. Polish National Team zajmuje 1 miejsce w Polsce, oraz 5 w rankingu globalnym. Drużyna liczy 755 członków z czego aktywnych jest 162. RAC drużyny to 71 181 200 punktów dziennie. Oto pierwsza setka uczestników aktualnie generujących największą liczbę punktów: Robert7NBI ..:: Thor ::.. SzB 3Rni cze_siek [...]

thumb

#1 w Polsce dla Polish National Team.

by LukaszST

Dnia 9 kwietnia 2012 roku zespół Polish National Team zdobywa #1 miejsce w Polsce. Do tego osiągnięcia przyczyniło się aż 588 osób.

thumb

Polish National Team zajmuje pierwsze miejsce na świecie w dziennych aktualizacjach!!!

by LukaszST

Co tu dużo pisać… Wystarczy obrazek i rozwieją się wszystkie wątpliwości.

BOINC fraktal CollatzConjecture

Collatz Conjecture nowa aplikacja dla MAC OS X

by TomaszPawel

Project Collatz Conjecture opublikował nową wersję aplikacji dla MAC OS X działającą z wykorzystaniem OpenCL. Wersja 3.06 naprawia problem z  zapisywaniem stanu przetwarzania doświadczanym na poprzedniej wersji aplikacji.

gpugrid_logo

GPUGRID wprowadza system odznak.

by LukaszST

Pewnie znacie system odznak z projektów takich jak: PrimeGrid, Yoyo@home albo WCG. GPUGRID ogłosił, że w przyszłym tygodniu odbędzie się finalne dodawanie odznak do projektu. Będą dwa rodzaje odznak: „zwykła” dla każdego znana z wyżej wymienionych projektów zmieniająca się od uzyskanych kredytów, oraz uwaga druga, która będzie zależna od udziału [...]

cern

Co porusza się szybciej od światła?

by TomaszPawel

Dyrektor Badań  CERN Sergio Bertolucci oznajmił, iż dokonano pomiaru wskazującego, że cząstki neutrino potrafią podróżować szybciej niż światło – szybciej o 20 części miliona! CERN Informacja Artykuł

2slonca

Planeta o dwóch słońcach

by TomaszPawel

Nasa potwierdza istnienie planety o dwóch słońcach!

Milkyway@Home

Comments: Komentarze są wyłączone

BOINC MilkyWay@Home Logo

Projekt można liczyć na kartach graficznych nVidii i ATI oraz CPU. Wymaga kart graficznych z podwójną precyzją obliczeń.

Celem Milkyway@Home jest  wykorzystanie oferowanej przez BOINC mocy obliczeniowej do stworzenia dokładnego, trójwymiarowego modelu galaktyki drogi mlecznej przy użyciu danych zebranych przez  Sloan Digital Sky Survey. A jest co przetwarzać, same dane 2d zajmują 3.3 TB !!!

BOINC niebo...

Dodatkowo, projekt stawia sobie za zadanie śledzenie nie tylko obecnego położenia ciał niebieskich ale również, bazując na tzw. „szczątkach pływowych” może symulować ich położenie w przeszłości. Pozwala to lepiej zrozumieć procesy zachodzące w przestrzeni kosmicznej i przewidywać jak będzie kształtował się w przyszłości rozwój naszej galaktyki.

BOINC droga mleczna

Projekt Milkyway@Home jest wyjątkowy również z tego względu, iż posiada doskonale zoptymalizowane aplikacje zarówno do liczenia na CPU jak i GPU zarówno ATI jak i nVidia. Moc układów graficznych nowej generacji (GPU) przyćmiła dotychczasowych liderów obliczeń – procesory (CPU). Polecam ten projekt posiadaczom kart ATI obsługujących podwójną precyzję obliczeń oraz kart nVidii (GTX260—jako minimum).

BOINC droga mleczna
N-Body Simulation of the Sagittarius Stream

Strona projektu Strona drużyny w projekcie


Welcome , today is środa, 20 czerwca 2018