Close Print

Milkyway@Home

Comments: Komentarze są wyłączone

BOINC MilkyWay@Home Logo

Projekt można liczyć na kartach graficznych nVidii i ATI oraz CPU. Wymaga kart graficznych z podwójną precyzją obliczeń.

Celem Milkyway@Home jest  wykorzystanie oferowanej przez BOINC mocy obliczeniowej do stworzenia dokładnego, trójwymiarowego modelu galaktyki drogi mlecznej przy użyciu danych zebranych przez  Sloan Digital Sky Survey. A jest co przetwarzać, same dane 2d zajmują 3.3 TB !!!

BOINC niebo...

Dodatkowo, projekt stawia sobie za zadanie śledzenie nie tylko obecnego położenia ciał niebieskich ale również, bazując na tzw. „szczątkach pływowych” może symulować ich położenie w przeszłości. Pozwala to lepiej zrozumieć procesy zachodzące w przestrzeni kosmicznej i przewidywać jak będzie kształtował się w przyszłości rozwój naszej galaktyki.

BOINC droga mleczna

Projekt Milkyway@Home jest wyjątkowy również z tego względu, iż posiada doskonale zoptymalizowane aplikacje zarówno do liczenia na CPU jak i GPU zarówno ATI jak i nVidia. Moc układów graficznych nowej generacji (GPU) przyćmiła dotychczasowych liderów obliczeń – procesory (CPU). Polecam ten projekt posiadaczom kart ATI obsługujących podwójną precyzję obliczeń oraz kart nVidii (GTX260—jako minimum).

BOINC droga mleczna
N-Body Simulation of the Sagittarius Stream

Strona projektu Strona drużyny w projekcie


Welcome , today is środa, 18 lipca 2018