thumb

800 członków Polish National Team

by TomaszPawel

27 lipca 2013r., do naszego zespołu dołączył 800tny członek: h1nd1bh4sh4. Gratulujemy wyboru zespołu oraz nicka

thumb

Aktualna pozycja PNT

by TomaszPawel

Jest 10 kwietnia 2013r. Polish National Team zajmuje 1 miejsce w Polsce, oraz 5 w rankingu globalnym. Drużyna liczy 755 członków z czego aktywnych jest 162. RAC drużyny to 71 181 200 punktów dziennie. Oto pierwsza setka uczestników aktualnie generujących największą liczbę punktów: Robert7NBI ..:: Thor ::.. SzB 3Rni cze_siek [...]

thumb

#1 w Polsce dla Polish National Team.

by LukaszST

Dnia 9 kwietnia 2012 roku zespół Polish National Team zdobywa #1 miejsce w Polsce. Do tego osiągnięcia przyczyniło się aż 588 osób.

thumb

Polish National Team zajmuje pierwsze miejsce na świecie w dziennych aktualizacjach!!!

by LukaszST

Co tu dużo pisać… Wystarczy obrazek i rozwieją się wszystkie wątpliwości.

BOINC fraktal CollatzConjecture

Collatz Conjecture nowa aplikacja dla MAC OS X

by TomaszPawel

Project Collatz Conjecture opublikował nową wersję aplikacji dla MAC OS X działającą z wykorzystaniem OpenCL. Wersja 3.06 naprawia problem z  zapisywaniem stanu przetwarzania doświadczanym na poprzedniej wersji aplikacji.

gpugrid_logo

GPUGRID wprowadza system odznak.

by LukaszST

Pewnie znacie system odznak z projektów takich jak: PrimeGrid, Yoyo@home albo WCG. GPUGRID ogłosił, że w przyszłym tygodniu odbędzie się finalne dodawanie odznak do projektu. Będą dwa rodzaje odznak: „zwykła” dla każdego znana z wyżej wymienionych projektów zmieniająca się od uzyskanych kredytów, oraz uwaga druga, która będzie zależna od udziału [...]

cern

Co porusza się szybciej od światła?

by TomaszPawel

Dyrektor Badań  CERN Sergio Bertolucci oznajmił, iż dokonano pomiaru wskazującego, że cząstki neutrino potrafią podróżować szybciej niż światło – szybciej o 20 części miliona! CERN Informacja Artykuł

2slonca

Planeta o dwóch słońcach

by TomaszPawel

Nasa potwierdza istnienie planety o dwóch słońcach!

Konfiguracja BM i potencjalne problemy

Comments: Komentarze są wyłączone

Domyślna instalacja BOINC Manager jest tak skonfigurowana by projekty boinc korzystały z komputera w sposób który jest najmniej uciążliwy dla jego użytkownika. Takie podejście jest jak najbardziej słuszne, gdyż idea boinc opiera się na użyczaniu mocy komputerów osobistych niejako przy okazji ich zwykłego użytkowania – tak aby nie obniżać osobie która zainstaluje BM komfortu używania komputera.  Jednakże poprzez zmianę niektórych ustawień BM możemy na własne życzenie zmaksymalizować moc jaka jest użyczana przez nasz komputer dla projektów BOINC. Jak to zrobić? Oto parę porad:

Zacznijmy od… windows…

Polecam wyłączenie wszelkich wygaszaczy ekranów i innych wodotrysków typu paski informacyjne, video w pulpicie itd…

Jeśli chcemy oszczędzać energię to najlepiej odchodząc od włączonego komputera fizycznie wyłączyć…. monitor!

Windows 7 należy skonfigurować na wysoką wydajność w Opcjach zasilania.

Jednak pomimo wybrania profilu Wysoka Wydajność w Opcjach zasilania – nasz hdd potrafi zostać uśpiony – co jest niekorzystne przy przetwarzaniu rozproszonym. Jak to zmienić? Ustawiamy jak na obrazkach:

 

Uruchamiamy Panel Sterowania
Wybieramy Opcje zasilania
Zmień ustawienia planu
Ustawiamy jak na obrazku i klikamy Zmień zaawansowane ustawienia zasilania
Dysk Twardy / Wyłacz dysk twardy po: Nigdy!

Po przeprowadzeniu powyższej operacji windows 7 jako tako jest już gotowy na wyciskanie ostatnich soków z naszego owoca.. znaczy komputera.

A wyciskać będą: projekty poprzez Boinc Manager.

Konfiguracja BM 6.10.58 pod kątem wydajności:

Przechodzimy do widoku zaawansowanego
Ustawiamy jak na obrazku :)

 

Zaawansowane: Mamy tutaj parę ciekawych opcji do sprawdzenia/ustawienia
Zaawansowane / Ustawienia
Zaawansowane / Preferencje lokalne
Zaawansowane / Preferencje Lokalne / Użycie sieci
Zaawansowane / Preferencje Lokalne / Użycie dysku oraz pamięci
Pozdrawiam! TomaszPawel

Warto wspomnieć o jeszcze jednej drobnej acz istotnej kwestii.

Jeżeli zainstalowaliśmy BM jako usługę pod Windows7/Vista nie możemy liczyć na GPU… ale taka konfiguracja dobrze sprawdza się do liczenia wyłącznie na CPU, gdyż od razu po włączeniu komputera gdy tylko pojawi się ekran logowania boinc daje projektom możliwość liczenia przed zalogowaniem do profilu. I w tym przypadku nie ma problemu ze startą czasu pomiędzy pokazaniem ekranu logowania a zalogowaniem.

Co jednak zrobić gdy liczymy również na GPU? Liczenie na GPU rozpoczyna się dopiero po załadowaniu profilu i uruchomieniu BM przez Windows jak każdej innej aplikacji ładowanej podczas logowania do profilu. Jeżeli więc mamy hasło na profil i profil nie ładuje się automatycznie jesteśmy uziemieni… Jest na to pewne rozwiązanie. Oczywiście może być ono zastosowane o ile komputer znajduje się w miejscu „bezpiecznym” czyli mają do niego fizyczny dostęp tylko osoby upoważnione. Tym panaceum jest

konfiguracja zaawansowanych ustawień kontroli kont użytkowników:

Wpisujemy netplwiz
Odznaczamy zaznaczoną opcję (czewrwona kropka) - ten user który jest poniżej zaznaczony będzie automatycznie logowany.
Wpisujemy nazwę użytkownika, podajmy hasło i załatwione!

Na koniec warto wspomnieć o UAC… jeśli jesteśmy świadomym użytkownikiem PC – czyli wiemy jakie oprogramowanie uruchamiamy – można spokojnie wyłączyć tą jakże cenną (upierdliwą) zaletę nowych osów M$.

 

 

Uruchamiamy Panel Sterowania
Wybieramy Konta użytkowników
Zmień ustawienia funkcji kontrola konta użytkownika
Zjeżdżamy suwaczkiem na dół.

BOINC i antywirusy oraz firewall

Bardzo często występującym problemem dla poprawnego działania BOINC są…. programy antywirusowe i firewalle. Dlaczego? W przeważającej cześć przypadków antywirus lub firewall będzie blokował aplikację projektów BOINC a nawet samego BOINC Menadżera gdyż… nie ma go w swojej bazie zaufanych aplikacji. Pół biedy gdy program informuje o tym monitem widocznym dla użytkownika. Gorzej, gdy po uruchomieniu nic na ten temat nie mówi blokując go w tle. Rozwiązaniem jest zezwolenie programowi na  swobodną komunikacje i działanie w naszym systemie operacyjnym poprzez wykonanie odpowiednich zezwoleń zgodnie z dokumentacją antywirusa i firewalla.

Zjeżdżamy suwaczkiem na dół.

Welcome , today is środa, 20 czerwca 2018